Cashout to opcja dla graczy, którzy bardzo uważnie śledzą spotkania, które wcześniej obstawili na swoich kuponach. Cashout, to bowiem szansa na wcześniejsze zamknięcie kuponu, jeszcze przed zakończeniem ostatnich meczów i możliwość odzyskania choćby części swoich pieniędzy zagranych jako stawka.

Nie jest tak, że Cashout pozwoli tylko zmniejszyć straty. Czasami możliwy jest nawet zysk. Choć trzeba jasno powiedzieć nie jest on wielki i możliwy do uzyskania tylko wtedy, jeśli zamkniemy zakład w specyficznych momentach.

Kiedy najczęściej gracze decydują się na Cashout? To z reguły sytuacje, gdy jedno z wydarzeń na kuponie nie idzie po myśli gracza albo został tylko jeden mecz, który jeszcze się nie odbył, a gracz z jakiś przyczyn obawia się jego zakończenia.

cashout

W pierwszej sytuacji sprawa jest prosta. Bukmacher wykazuje dobrą wolę i ogranicza stratę swojego gracza pozwalając mu zakończyć kupon, gdy nie wszystko idzie po jego myśli. Możemy być pewni, że zwrot będzie dość symboliczny. Co zyskuje bukmacher? Psychologicznie – wdzięczność gracza. W praktyce – to, że ich klient nadal będzie miał zasób pieniędzy na grę i tak szybko nie zrezygnuje całkowicie z obstawiania meczów.

W przypadku, gdy kończymy wcześniej kupon, a jakiś mecz nie jest jeszcze rozegrany, też nie możemy liczyć na pełną wygraną za poprzednie mecze. Bukmacher dość sporo potrąci z tej kwoty. Przecież kolejny mecz (lub mecze) mogą się okazać dla gracza przegrane i bukmacher zyskałby całą stawkę postawioną przez gracza.


Funkcja Cashout nie jest dostępna zawsze. Czasami jest kompletnie nieopłacalna dla bukmachera i wychodzi on z założenia, że i tak to on zapisze stawkę gracza na swoje konto. Co pozostaje wtedy typerom? Tylko czekanie na cud i liczenie na to, że wyniki meczów nagle zmienią się na korzyść gracza.

Wcześniejsze zakończenie kuponu, to też pewnik, że nie wygramy pełnej puli. Przecież ten „ostatni mecz” może zakończyć się pozytywnie. Poczucie straty (mimo faktycznego minimalnego zysku) może być w takim wypadku dość spore.

Funkcja Cashout jest coraz popularniejsza, ale jeszcze nie wszyscy bukmacherzy mają ją w swojej ofercie. Powoli jednak staje się to normą, bo bukmacherzy lubią dawać swoim graczom poczucie, że w pełni kontrolują swoje kupony.