Bonus bez depozytu to forma promocji, którą bukmacherzy dość oszczędnie wykorzystują. Bardzo często bonus bez depozytu jest częścią bonusu powitalnego. Jednak - chyba jeszcze częściej - bukmacherzy przyznają bonus bez depozytu przy okazji ważnych wydarzeń sportowych – po to, aby zachęcić graczy do postawienia kuponu i sprawić, że ich klienci pójdą „za ciosem”.

Jak sama nazwa wskazuje, gdy bukmacher przyznaje graczom bonus bez depozytu, to nie wymaga od nich dokonania jakiejkolwiek wpłaty na grę. Często wygląda to tak, że jedynym wymogiem stawianym przez bukmachera jest zarejestrowanie się na jego portalu. Zaraz po tym gracz otrzymuje jakąś pulę pieniędzy, którą widzi na swoim saldzie bonusowym. Typerzy nie mogą jednak liczyć na kokosy. Bukmacherzy przelewają niewielkie kwoty w ramach bonusu bez depozytu. Rzadko kiedy gracze mogą liczyć na więcej niż 10 czy 20 zł. Bonus bez depozytu często nazywany jest darmowym zakładem lub freebet’em.

freebet

Podobnie jak w przypadku innych promocji środki przyznane w ramach bonusu bez depozytu nie mogą być ani od razu wypłacone, ani przeznaczone na złożenie dowolnych zakładów. Najczęściej muszą to być kupony akumulowane (co najmniej trzy wydarzenia) po łącznym kursie ok. 2,20. Niektórzy bukmacherzy pozwalają dzielić kwotę bonusu od depozytu na kilka kuponów, ale zdarzają się przypadki, że gracz musi zawrzeć jeden zakład za całość przyznanych środków.

Obrót? Bardzo często też istnieje. I tak jak w przypadku bonusu od depozytu gracze najczęściej muszą co najmniej cztery razy obrócić pieniądze, które otrzymali.

Zdarza się, że firmy bukmacherskie w pewien sposób łączą dwa rodzaje bonusu w jeden. Bukmacherzy często wysyłają promocyjne informacje do swoich graczy, w których można przeczytać np.: „Jeśli wpłacisz co najmniej 50 zł na grę, to dostaniesz 20 zł w ramach darmowego zakładu (freebet)”. Nie da się ukryć, że taka promocja jest mieszanką bonusu od depozytu (bo musimy wpłacić pieniądze) i bonusu bez depozytu (niska kwota, często tylko na jeden zakład).


Jeszcze innym rozwiązaniem stosowanym przez bukmacherów jest zakład bez ryzyka. Gracz po złożeniu depozytu, wybiera z listy kursowej wydarzenia, które chce obstawić i decyduje się na stawkę, a bukmacher zobowiązuje się na zwrot stawki, jeśli kupon nie zostanie wygrany. Tu też są limity. Często bukmacher wskazuje maksymalny łączny kurs, a zawsze określa maksymalną stawkę.

Niestety nie zawsze jest tak, że bukmacher zwraca graczowi faktyczną stawkę. Często potrąca z pierwotnie zagranego kuponu 12 procent podatku lub też przekazuje zwrot w postaci bonusowej i tym samym zmusza gracza do zagrywania kuponów na warunkach takich jak np. przy bonusach od depozytu.